مشاوره کسب و کار

Business Consulting

تدوین بیزینس پلن، راه اندازی و توسعه، برنامه ریزی مدیریتی

راه اندازی و شروع کسب و کار یکی از چالش های دانشجویان دانشگاه های کشور پس از فارغ التحصیلی است. از این رو فارغ التحصیلان که به فکر راه اندازی کسب و کار خود هستند باید با چالش های در پیش روی فعالیت خود آشنا باشند. از طرفی امروزه توسعه و رشد کسب و کارهای کوچک و بزرگ که در گذشته راه اندازی شده اند و در حال حاضر به فعالیت می پردازند نیز با چالش های مختلفی روبرو هستند. هرچند مسیر این دو گروه تفاوت های با یکدیگر دارد اما جهت راه اندازی و توسعه یک کسب و کار ابتدا باید سوالات زیر بررسی شوند و برای هر بخش پاسخ های موشکافانه ای ارائه گردد.

مشاوره کسب و کار

انگیزه و هدف از کارآفرینی و راه اندازی کسب و کار چیست؟ مهارت های راه اندازی کسب و کار و کارآفرینی چه هستند؟ ایده های کارآفرینی باید چه شاخصه هایی داشته باشند؟ چرا و چگونه باید طرح توجیهی و مدل کسب و کار را ترسیم نمود؟ مدل کسب و کار برای شرکت های تازه کار و شرکت های جا افتاده چه تفاوتی دارد؟ نگارش بیزینس پلن، طرح توجیهی و تدوین نقشه راه در شروع کسب و کار چه اهمیتی دارد؟ اهداف کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت کسب و کار چگونه مشخص می شوند؟ برای راه اندازی کسب و کار چه فاکتورهایی باید مورد توجه قرار گیرند؟ تحقیقات بازار و تجزیه و تحلیل رقباء چه اهمیتی در راه اندازی کسب و کار های شرکتی و سازمانی دارد؟ تاثیر ارزیابی ارزش بازار، ارزش مشتریان و بازار هدف در مدل کسب و کار چیست؟ راه های موثر برای افزایش معرفی خدمات به مخاطبان و مشتریان بالقوه چیست؟ محصول و یا خدمات پیشنهادی چگونه می توانند تبدیل به یک برند شوند؟ برند سازی و برندینگ سازمانی چگونه میسر می شود؟ درکسب و کارها، نوع تبلیغات، مارکتینگ و بازاریابی باید به چه گونه ای باشد؟ سیستم قیمت گذاری بر روی خدمات و محصولات باید چگونه تعریف شود؟ شرایط اقتصادی و قوانین دولتی چگونه توانایی یک شرکت را برای ایجاد یک بازار موفق تحت الشعاع قرار می دهند؟ موفقیت کسب و کار باید با چه معیارهایی سنجش و ارزیابی شود؟ چرا آشنایی به امور حسابداری، مالی و مالیاتی در یک کسب و کار اهمیت دارد؟

مشاوره کسب و کار

پاسخ دهی به هر یک از این سوالات می تواند به اندیشه های صاحبان سرمایه و راه اندازان کسب و کارهای مختلف کمک زیادی نماید. تمامی این سوالات در جایگاه یک طرح کسب و کار و طرح توجیهی استاندارد پاسخ داده می شود. با توجه به اهمیت کسب و کارها و با توجه به نوع مخاطب آن، طرح کسب و کار و بیزینس پلن به عنوان یک نقشه راه برای ایجاد ارزش بازار عمل می کند. مدل کسب و کار به عنوان یک طرح جامع روش دستیابی به موفقیت را برای یک شرکت ترسیم می کند. در طرح راه اندازی کسب و کار و کارآفرینی بازار هدف شناسایی می شود، ارزش بازار مشخص شده و راه های رسیدن به مخاطبان ترسیم می گردد. از طرفی راهکارهای مدیریت موفق و بهره وری بیشتر نمایش داده می شود. از این رو می توان به اهمیت مشاوره کسب و کار، مشاوره کارآفرینی، مشاوره مدیریت، مشاوره سازمانی، مشاوره برندینگ، مشاوره بازاریابی، مشاوره تبلیغات و مشاوره فروش پی برد. تدوین طرح کسب و کار یا مدل کسب و کار (طرح توجیهی یا بیزینس پلن) خود یک استراتژی کلیدی برای راه اندازی کسب و کار و رشد و توسعه آن است. نقش اصلی مشاوره کسب و کار و مشاوره کار آفرینی، تدوین یک مدل کسب و کار روشن، منطقی، پایدار و قابل اعتماد و ترسیم نقشه ارزش بازار و تدوین طرح تجاری در راستای افزایش بازدهی و توسعه یک کسب و کار است.

گفتن این نکته ضروری است که به طور معمول مدل کسب و کار و بیزینس پلن قبل از راه اندازی کسب و کار و آغاز پروژه جدید در یک شرکت تدوین می شود. همچنین در شرکت ها و کسب و کارهای جا افتاده نیز در زمان ورود به بازار جدید و توسعه محصولات و خدمات نیز مدل جدیدی از کسب و کار تدوین می شود. در برخی مواقع شرکت ها و صاحبان کسب و کار طرح تجاری خود را در راستای ارتقاء سطح بهره ‌وری و کاهش هزینه‌ های بازنویسی می کنند. از دیگر بخش هایی که باید در مشاوره کسب و کارها به آن توجه شود راهکارهای استفاده از خدمات انفورماتیک، برنامه توسعه شخصی مدیران جهت برندینگ، ایده یابی و توسعه خدمات و محصولات و راهکارهای مدیریت هزینه های کسب و کار است.

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با ما تماس بگیرید یا با استفاده از فرم ثبت درخواست مشاوره رایگان درخواست خود را ثبت کنید تا مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند

0912-9596248 ثبت درخواست خدمات ثبت درخواست مشاوره رایگان