طراحی های گرافیکی

Graphic Design

ایجاد ارتباط بصری با مخاطبان، مشتریان و بازار هدف یک کسب و کار

اهمیت طراحی های گرافیک در رشد کسب و کار

مهمترین ابزار ایجاد ارتباط بصری با مخاطبان، مشتریان و بازار هدف یک کسب و کار به کارگیری ایده های نوین و نوآور با استفاده از عکس ها، تصاویر، رنگ ها، نمادها و جملات خلاقانه کوتاه و گاها بلند در یک چهارچوب و فضای خاص است. یا به بیان دیگر ترکیبی از تایپوگرافی، هنرهای بصری و تکنیک های صفحه آرایی برای رسیدن به یک طرح مناسب می تواند بهترین ابزار برای ارتباط با مخاطب در هر سطحی و از هر طریقی چه وب سایت و چه شبکه های اجتماعی و چه تبلیغات چاپی و نمایشی باشد. از این رو مهمترین ابزار در بوجود آوردن یک طرح گرافیکی جذاب، داشتن ذهن خلاق و مبتکر است. طراحی گرافیک به معنای به کارگیری عوامل تصویری مختلف برای بیان یک مفهوم یا پیام یا اطلاعات در جهت هدفی مشخص است. خلق یک نمایش تصویری خوب و جذاب خود می تواند حامل پیامی باشد که سال های سال در اذهان عمومی ماندگار بماند و ابزاری قدرتمند در معرفی محصولات و خدمات است. در کسب و کارهای مختلف استفاده از ابزارها و طراحی گرافیکی می تواند نقش موثری در آگاه سازی مخاطبان و جلب نظر آنان داشته باشد.

طراحی گرافیک

انواع طراحی های گرافیک، از طرح تا اجرا

طراحی گرافیک می توانند در قالب های متفاوت و در هر نوع کسب و کاری مورد استفاده قرار گیرند. طراحی هویت بصری برند از جمله طراحی لوگو، طراحی گرافیک نام تجاری و ست های اداری (طراحی کارت ویزیت، سربرگ، پاکت نامه و …)، طراحی عکس، طراحی بنر، طراحی پوستر، طراحی تراکت، طراحی کاتالوگ، طراحی جلد کتاب و محصولات بسته بندی، طراحی پست های اینستاگرام و بنرهای تبلیغاتی در فضای مجازی، طراحی گیف، بنرهای نمایشی و بیلبوردی، طراحی گرافیکی وب سایت و اسلایدرها و صفحات فرود وب سایت (لندینگ پیج)، طراحی استند و رول آپ و … بخش های متفاوت طراحی های گرافیک به شمار می آیند.

طراحی گرافیک

شیوه اجرای طراحی های گرافیک در کسب و کار

گفتن این نکته ضروری است که هر کسب و کار بنا به نوع خدمات و سرویس های خود و براساس استراتژی تبلیغاتی و استراتژی تولید محتوای خود از طراحی گرافیکی مختلف استفاده می کند. در برخی از شرکت ها و کسب و کارها، طرح های گرافیکی در خط مقدم معرفی خدمات و محصولات قرار دارند و مخاطبان از طریق آن طرح ها با آن شرکت و یا کسب و کار آشنا می شوند. اینکه یک شرکت با استفاده از طرح گرافیکی جذاب و خلاقانه که در هر قالبی عرضه می شود بتواند چشم مخاطب و بیننده را به خود جلب کند می تواند مانند تصویری باشد که سال های سال در ذهن نقش بسته و یا حتی مانند یک خاطره خوش به یاد بماند. در بسیاری از کسب و کارهایی که سطح فعالیت گسترده تر و پیچیده تری دارند و مخاطبان آن ها جامعه وسیعی را شامل می شود، اهمیت برندینگ بیشتر نمایان است. از این رو طراحی هویت بصری برند از جمله طراحی لوگو و طرح های گرافیکی مناسب برای نشان دادن فعالیت و برند نیز باید با حساسیت بیشتری انجام شود. همچنین برای برندهایی که در بازه های زمانی خاصی فعالیت داشته و یا فعالیت فصلی دارند، برای برنامه های تبلیغاتی خود نیاز به طراحی گرافیکی مناسب و چشم نواز داشته تا در آن برهه زمانی و با توجه به نوع رقابت پذیری خدمات، بتوانند مخاطبان خود را جذب نموده و یا محصولات خود را به بهترین شکل ارائه دهند.

طراحی خلاقانه

شاخصه های طرح های گرافیکی آژانس پلاکت

  • تلفیق ذهن خلاق و هنرمندانه با علم به اصول طراحی
  • هم اندیشی و انجام کار تیمی اعضای تیم طراح گرافیک
  • تجارب موفق در طراحی و بازخوردهای مثبت و امیدبخش
  • نگاه تخصصی به اصول برندینگ، مارکتینگ و بازاریابی
  • طراحی در جهت برندینگ حرفه ای و تبلیغات اثربخش

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با ما تماس بگیرید یا با استفاده از فرم ثبت درخواست مشاوره رایگان درخواست خود را ثبت کنید تا مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند

0912-9596248 ثبت درخواست خدمات ثبت درخواست مشاوره رایگان