دیجیتال مارکتینگ

Digital Marketing

معرفی هدفمند و تبلیغات اصولی محصولات و خدمات کسب و کار با استفاده از ابزارهای فضای مجازی

دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی اینترنتی

دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی اینترنتی یا بازاریابی دیجیتال یکی از راهکاری کلیدی مارکتینگ و تبلیغات در عصر امروز است. در این روش ها شما می توانید بازار هدف خود را در فضای اینترنت از جمله موتورهای جست و جو، سایت ها، نرم افزارها و شبکه های اجتماعی شناسایی کنید و به سمت کسب وکار خود سوق دهید. استفاده از اینترنت به عنوان یک ابزار کلیدی، نقش تعیین کننده ای در دیجیتال مارکتینگ دارد. این فعالیت ها شامل معرفی هدفمند و تبلیغات اصولی محصولات و خدمات کسب و کار با استفاده از ابزارهای فضای مجازی و در بستر اینترنت است. در واقع می توان گفت به تمام فعالیت هایی که به منظور معرفی محصول، تبلیغ خدمات و بررسی و تحلیل رفتار مشتریان در بستر اینترنت صورت می گیرد، دیجیتال مارکتینگ گفته می شود. از این رو با استفاده از اینترنت، مخاطب می تواند دسترسی مناسبی برای رسیدن به نیاز خود داشته باشد و کسب و کار به مشتری اهمیت بیشتری می دهد. این موضوع را می توان یکی از کلیدی ترین تفاوت های بازاریابی اینترنتی با بازاریابی سنتی عنوان کرد. با توجه به گستردگی فناوری ارتباطات و اطلاعات و حضور فعال اینترنت، و همچنین استفاده بشر از تلفن های هوشمند، کامپیوترهای شخصی و لپ تاپ و همچنین گسترش استفاده از شبکه های اجتماعی به عنوان بخش مهمی از زندگی و محبوبیت آن ها در بین اقشار مختلف جامعه، دلیل اصلی برای شکل گیری بخشی از تبلیغات کسب و کارها و شرکت های مختلف به عنوان بازاریابی اینترنتی ایجاد گردیده است. از این رو با توجه به اهمیت و گسترش استفاده از اینترنت، تبلیغات نیز وارد یک فاز جدید شده است. به همین واسط رسانه ها و شبکه های اجتماعی به عنوان یک ابزاری اثربخش به ویژه برای نسل جوان و تحصیل‌کرده بیشتر مورد توجه قرار گرفته اند.

دیجیتال مارکتینگ

اهمیت بازاریابی دیجیتال بر رشد کسب و کار

در حال حاضر دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی اینترنتی به عنوان زیر مجموعه مدیریت بازاریابی و مدیریت تبلیغات سردمدار برنامه های تبلیغات در تمامی کسب کارها، شرکت ها و سازمان ها در سطوح مختلف فعالیتی مطرح است. گفتن این نکته ضروری است که بازاریابی دیجیتال فقط محدود به کسب و کارهای اینترنتی نمی شود و تمامی کسب و کارها می توانند با استفاده از این ابزار و تکنیک ها به معرفی خدمات و محصولات خود بپردازند و قدم موثری در برندسازی و برندینگ مجموعه خود بردارند و همچنین مشتریان جدیدی برای خود پیدا کنند. تمامی کسب و کارها چه کوچک و چه بزرگ باید بودجه خاصی را سالیانه صرف بازاریابی و تبلیغات دیجیتال کنند و در تلاش باشند از هر فرصتی که پیشرفت فناوری در اختیار آنها قرار داده نهایت استفاده را به عمل آورند. دیجیتال مارکتینگ نیز همانند دیگر روش های بازاریابی شامل تدوین استراتژی، شناسایی بازار هدف و سپس جایگاه یابی و اثرگذاری تبلیغات است. پس به طور خلاصه می توان مزیت های استفاده از دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی اینترنتی را اینگونه بیان کرد: سهولت و دسترسی سریع به بازار هدف، قابلیت گزارش گیری و تحلیل کمی و کیفی آمارهای مرتبط با نوع مخاطبان، میزان بازدید و بازخورد مشتریان، تنوع پذیری بالا در مدل های تبلیغات و شیوه اطلاع رسانی، قابلیت انتخاب مخاطب هدف با توجه به نوع سرویس ها، هزینه مناسب نسبت به دیگر روش های بازاریابی بویژه تبلیغات بیلبوردی و تلویزیونی، قابلیت مدیریت کمپین های تبلیغات آنلاین و ارائه راهکارهای بهبود برای کمپین های آتی، مشخص شدن سریع و در کوتاهترین زمان بازدهی تبلیغات.

دیجیتال مارکتینگ

معرفی ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

حال با توجه به مزایا و ویژگی های دیجیتال مارکتینگ، ابزارهای لازم برای این بخش چگونه باید فراهم شود؟ اولین اقدام در دیجیتال مارکتینگ خدمات درمانی طراحی سایت متناسب با اهداف و خدمات آن کسب و کار است. طراحی اصولی سایت چه از نظر قالب و کد نویسی و چه از نظر ظاهر داخلی می تواند نقش موثری در جذب و حفظ مخاطب داشته باشد. در واقع باید اصول UX – User Experience (تجربه کاربری) و UI- User Interface (رابط کاربری) برای طراحی سایت مد نظر قرار گیرد. پس از داشتن یک سایت فعال، پر رقابت ترین و در عین حال هدفمندترین ابزار دیجیتال مارکتینگ، بهینه سازی سایت برای موتورهای جست و جوی بویژه گوگل که به اصطلاح سئو سایت گفته می شود، است. این بهینه سازی شامل تمامی ابعاد یک سایت از قبیل سئو محتوا، سئو قالب و بهینه سازی سرعت و گرافیک سایت است. بازاریابی محتوایی نیز از دیگر ابزارهای بازاریابی اینترنتی است. محتوای هدفمند و جذاب برای پاسخ گویی به نیازهای بازار هدف می تواند به گونه ای صورت گیرد که آن ها را به مشتری و یا هوادار دائمی تبدیل کند. این محتوا می تواند یا به صورت یک مقاله باشد و یا یک ویدئوی آموزشی و یا تبلیغی کوتاه و یا یک پست اینستاگرام و … . بازاریابی محتوایی به عنوان زیر مجموعه ای از بازاریابی درون گرا (Inbound Marketing) عمل می کند. در بازاریابی درون گرا، یک کسب و کار به گونه ای عمل می کند که مشتری و یا مخاطب با میل شخصی خود به سمت آن بیزینس جذب می شود و نیاز به جست و جوی مشتری توسط صاحبان کسب و کار نیست. شبکه های اجتماعی نیز از قدرتمند ترین و پرمخاطب ترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی اینترنتی هستند. با توجه به گسترش و تنوع شبکه های اجتماعی و محبوبیت آن در بین ایرانیان و همچنین پتانسیل بالای آن ها، راه اندازی کمپین های تبلیغات ویروسی (Digital Viral Markreting) می تواند بهترین بازدهی را برای تبلیغات یک کسب و کار بویژه برای خدمات محصول محور داشته باشد. به طور کلی می توان ابزارهای زیر را به عنوان کلیدی ترین روش های دیجیتال مارکتینگ معرفی نمود:

 • بازاریابی توسط موتورهای جست و جو مانند گوگل ادوردز (Google AdWords)
 • بهینه سازی و سئو وب سایت برای موتورهای جست و جو بویژه گوگل (SEO)
 • انتشار محتوا در سایت های مختلف و بازاریابی محتوایی (Content Marketing)
 • ارسال پیام تبلیغاتی و اطلاع رسانی از طریق ایمیل (Email Marketing)
 • تبلیغات بنری و تبلیغات کلیکی در سایت های پربازدید و معتبر (تبلیغات نمایشی)
 • وایرال ویدئوهای تبلیغاتی (Video Marketing) در فضای مجازی و سایت ها
 • تبلیغات به صورت ارسال پیام کوتاه به صورت هدفمند (SMS Advertising)
 • بازاریابی شبکه اجتماعی از جمله اینستاگرام و تلگرام (Social Media Marketing)
 • اینفلوئنسر مارکتینگ (بازاریابی چهره های تاثیرگذار- Influencer Marketing)
 • تبلیغات اینترنتی (Internet advertisement) به صورت رپورتاژ آگهی و خبری
 • استفاده از اپلیکیشن و نرم افزارهای موبایل جهت معرفی خدمات و محصولات
 • به کارگیری اتوماسیون بازاریابی در تبلیغات (Marketing Automation)
 • بهره مندی از روابط عمومی آنلاین یا روابط عمومی دیجیتال (Online PR)
 • استفاده از سیستم همکاری در فروش یا افیلیت مارکتینگ (Affiliate Marketing)
دیجیتال مارکتینگ

خدمات آژانس پلاکت در دیجیتال مارکتینگ

 • تدوین مدل و استراتژی دیجیتال مارکتینگ
 • راه اندازی و مدیریت کمپین تبلیغات اینترنتی
 • تولید محتوا متنی و تصویری ویژه وب سایت
 • بهینه سازی موتورهای جست و جو (سئو)
 • راه اندازی و مدیریت شبکه های اجتماعی
 • ساخت انیمیشن و موشن گرافیک تبلیغاتی
 • طراحی صفحات فرود (landing page)
 • طراحی های گرافیکی ویژه تبلیغات آنلاین
 • عکاسی حرفه ای، عکاسی صنعتی و تبلیغاتی
 • سوشیال مارکتینگ و رپورتاژ آگهی و خبری
 • تبلیغات بنری و کلیکی (تبلیغات نمایشی)
 • تولید تیزر تبلیغاتی و انتشار آن در رسانه ها

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با ما تماس بگیرید یا با استفاده از فرم ثبت درخواست مشاوره رایگان درخواست خود را ثبت کنید تا مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند

0912-9596248 ثبت درخواست خدمات ثبت درخواست مشاوره رایگان