تولید و انتشار محتوا

Seo Content

استفاده از محتوای انحصاری و یا به اصطلاح یونیک و خلاقانه

اهمیت تولید و انتشار محتوا در رشد کسب و کار

سئو یا Search engine optimization اشاره به بهینه سازی موتورهای جست و جو برای یک سایت در کلمات کلیدی و خاص دارد تا به راحتی کاربران آن کسب و کار از طریق موتورهای جست جو به خدمات دسترسی پیدا کنند. از ابزارهای مهم در سئو سایت، استفاده از محتوای انحصاری و یا به اصطلاح یونیک و خلاقانه است. این محتوا در بخش های مختلف یک سایت از جمله بخش مقالات، وبلاگ، معرفی خدمات و محصولات، تصاویر و ویدئوها و ثبت رویدادهای مرتبط با کسب و کار است. تلفیق و ترکیب کلمه محتوا و سئو، واژه Seo Content را تشکیل می دهد که به معنای تولید محتوا براساس اصول سئو یا محتوای سئو شده است. تولید محتوای مبتنی بر اصول سئو یک محتوای ارزشمند، مفید و قانع کننده برای مخاطب و آنالیزهای جست وجوگرهای مختلف بویژه گوگل است. ابزار آغازین برای تولید محتوا براساس سئو، داشتن کلید واژه های استاندارد و طبقه بندی شده براساس اولویت است. کلید واژه ها کلماتی هستند که متناسب با نوع کسب و کار و فعالیت یک وب سایت طبقه بندی می شوند و هدایت گر اصلی کاربران به سایت هستند. پس به طور کلی می توان از کلمه بازاریابی محتوایی در این مقوله استفاده کرد. از طرف دیگر تولید محتوا صرفا برای وب سایت استفاده نمی شود. شبکه های اجتماعی از جمله تلگرام، اینستاگرام، توئیتر، فیس بوک و همچنین تبلیغات آنلاین و تبلیغات آفلاین (چاپی و …) نیز نیاز به تولید محتوا و انتشار آن دارند. نکته دیگر این است که تولید محتوا از هر نوعی که باشد باید به شیوه اصولی، هدفمند و براساس یک استراتژی خاص در سایت و دیگر شبکه های اجتماعی چه در جهت برندینگ، مارکتینگ و تبلیغات و چه در جهت معرفی و یا بروز رسانی انتشار یابد.

تولید و انتشار محتوا

شیوه تدوین و نگارش تولید محتوای متنی

محتوای متنی یک وب سایت شامل بخش بلاگ، بخش اخبار و مقالات و مجله علمی و تخصصی در حوزه فعالیت کسب و کار می باشد. یکی از ساده ترین راهکارهای تولید محتوای مناسب برای یک سایت ایجاد قسمت وبلاگ برای سایت است که محتوا بر اساس اصول سئو در آن قسمت قرار بگیرد که می تواند در جست و جوهای اینترنتی این صفحات رتبه مناسبی داشته باشند. استفاده از مقالات خبری، رویدادی و مصاحبه ای از دیگر بخش های مهمی است که می تواند کمک شایانی در ایجاد رتبه و اعتبار بالا برای وب سایت نماید. همچنین از تولید محتوای متنی در بخش های رسانه ای، کمپین های روابط عمومی،کمپین های رسانه ای، رپورتاژ آگهی و رپورتاژ خبری در جهت معرفی خدمات و محصولات استفاده می شود. همچنین صفحه محصولات نیز بویژه برای سایت های فروشگاهی خود قسمت اصلی برای آن وب سایت است. صفحه و صفحات محصول خود به عنوان محتوایی بر اساس اصول سئو در نظر گرفته می شوند. نکته مهم در تولید محتوا این است که یک محتوای استاندارد باید براساس قواعد خاص و با اصول سئو یعنی اصولی که الگوریتم های گوگل به آن ها اهمیت ویژه می دهد، نگارش شود. بخش دیگری که شامل تولید محتوای متنی می شود و بسیاری از کسب و کارها و شرکت های نوپا در این بخش ضعف دارند، استفاده از شعارهای گیرا و موثر در راستای برندینگ و تبلیغات است. انتخاب یک شعار برندینگ و تبلیغاتی مناسب می تواند ماندگاری و اعتبار یک برند را در اذهان عمومی ارتقاء بخشد. فراموش نشود که یک شعار تبلیغاتی می تواند هسته اصلی و زیربنای یک برند و کسب و کار باشد.

تولید محتوا

شیوه تدوین و طراحی تولید محتوای تصویری

از دیگر بخش های یک وب سایت که می تواند به ارتقاء سایت کمک شایانی کند و برای کاربران لذت بخش باشد، محتوای تصویری مناسب با خدمات وب سایت است. این محتوا می تواند گاها به صورت اینفوگرافی درآید و یا به صورت نمایش خودکار تصاویر و متون به صورت اسلاید ارائه شود. بهره گیری از تصاویر مینیمال و معنی گرا که در دل محتوای متنی بلاگ و مقالات قرار می گیرد خود به جنبه جذابیت بصری وب سایت و ماندگاری کاربر در سایت کمک می کند. استفاده از یک فیلم، ویدئو کلیپ، تیزر تبلیغاتی و یا موشن گرافیک مناسب نیز می تواند جایگزین مناسبی برای متن ها و مقالات طولانی و گیج کننده باشد. از دیگر بخش های مهمی که می تواند به عنوان محتوای تصویری در وب سایت و شبکه های اجتماعی و رسانه ها استفاده شود عکس های تبلیغاتی با استفاده از تکنیک های عکاسی حرفه ای، تصاویر در جهت اطلاع رسانی خدمات، محصولات و رویدادها، بنرها و پوستر تبلیغاتی، تیزر تبلیغاتی، انیمیشن، تیزر، استاپ موشن و موشن گرافیک و اینفوگرافیک است. محتوای تصویری که تنوع زیادی دارد می تواند علاوه بر استفاده در وب سایت یک کسب و کار در راستای نشان دادن خدمات و محصولات، در دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی اینترنتی، ویدئو مارکتینگ، تبلیغات بنری، تبلیغات اینترنتی، تبلیغات کلیکی و تبلیغات آنلاین و حضور موثر در شبکه های اجتماعی و بروز رسانی آن ها مورد استفاده قرار گیرد.

تولید و انتشار محتوا

نکات مهم و کلیدی در تولید محتوای تصویری و متنی

 • مشخص شدن اهداف و خدمات سایت و داشتن یک استراتژی مناسب تولید محتوا
 • مشخص شدن بازار هدف، بازدیدکنندگان و مخاطبان سایت و شبکه های اجتماعی
 • استفاده از عناوین مناسب محتوایی در چهارچوب استاندارد قوانین ملی و جهانی
 • نوآوری، اختصاصی بودن و منحصر به فرد بودن در تولید محتوای متنی و تصویری
 • ایده پردازی هنرمندانه و خلاقانه و ایجاد جاذبه های بصری در تولید محتوای تصویری
 • آنالیز روزانه وب سایت و شبکه های اجتماعی نسبت به محتوای تولید و منتشر شده
 • بروز رسانی و انتشار محتوای متنی و تصویری در سایت براساس الگوریتم های گوگل

 

خدمات آژانس پلاکت در تولید و انتشار محتوا 

 • تدوین تخصصی استراتژی تولید محتوای وب سایت
 • نگارش و تدوین مقالات اختصاصی مبتنی بر اصول سئو
 • طراحی و تولید محتوای شبکه اجتماعی اینستاگرام
 • انتشار محتوا در رسانه ها و شبکه های اجتماعی
 • تولید محتوای متنی بنرها و طرح های گرافیکی تبلیغاتی
 • مشاوره و ارزیابی انتخاب شعار تبلیغاتی و برندینگ
 • طراحی و اجرای کمپین های رسانه ای و رپورتاژ آگهی
 • ساخت انیمیشن، تیزر، استاپ موشن و موشن گرافیک
 • عکاسی حرفه ای، عکاسی صنعتی و عکاسی تبلیغاتی
 • طراحی گرافیک کاتالوگ ها، بنرها، پوسترها و تراکت ها

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با ما تماس بگیرید یا با استفاده از فرم ثبت درخواست مشاوره رایگان درخواست خود را ثبت کنید تا مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند

0912-9596248 ثبت درخواست خدمات ثبت درخواست مشاوره رایگان