آموزش تولید محتوای حرفه ای، ابزارها و روش ها

تولید محتوا فرآیند ایجاد محتوای جذاب و منحصر به فرد برای مخاطب مناسب، در زمان مناسب است. سرمایه‌گذاری بر روی ابزارهای شیک و پیروی از آخرین روندهای بازاریابی می‌تواند به شما کمک کند کسب و کار بهتری داشته باشید. اما آنچه بیش از همه اهمیت دارد محتوای وب سایت شماست. محتوای با کیفیت امروز کلید استراتژی بازاریابی دیجیتال شماست. بدون محتوای با کیفیت بالا، جلب توجه مصرف کنندگان و تبدیل آن‌ها به مشتری برای شما چالش برانگیز است. با این حال، تولید محتوای وب سایت همیشه به این سادگی نیست. شما باید با ابداع یک استراتژی بازاریابی که بهترین کار را برای سازمان شما دارد شروع کنید. پس از آن، یک قدم فراتر رفته و فرآیند تولید واقعی محتوایی را که استفاده خواهید کرد مشخص کنید.

آموزش تولید محتوای حرفه ای، ابزارها و روش ها موضوعی است که در این مقاله به آن می‌پردازیم. مطالعه این مقاله شما را کلیت فرآیند تولید محتوا حرفه‌ای برای وب سایت آشنا خواهد کرد.

تولید محتوا برای وب سایت چیست و چرا اهمیت دارد؟

پیش از آن که درباره فرآیند تولید محتوا صحبت کنیم، می‌خواهیم به این سوال پاسخ دهیم که تولید محتوا برای وب سایت چیست و چرا اهمیت دارد؟

اصطلاح «تولید محتوای حرفه ای» فرآیند طوفان فکری، بکارگیری و تحقق ایده‌هایی را توصیف می‌کند که برای جذب مخاطب هدف شما هستند. این محتوا می‌تواند نوشته شود، مانند پست های وبلاگ و کتاب‌های الکترونیکی، یا می‌تواند بصری تر باشد، مانند اینفوگرافیک ها یا ویدیوها.

محتوا در مرکز نحوه تبلیغ محصولات خود، ایجاد مخاطب و ایجاد اعتماد با مشتریان فعلی و بالقوه خود قرار دارد. مخاطبانی که تصادفا متوجه کاری می‌شوند که شما انجام می‌دهید از محتوای شما برای ارزیابی اینکه خدمات شما برای آنها مناسب است یا خیر استفاده می‌کنند. موتورهای جستجو مانند گوگل نیز ارزش محتوای شما را ارزیابی می‌کنند تا تعیین کنند که وب سایت شما باید در چه رتبه ای قرار گیرد. با این حال، ایجاد محتوای وب سایت بسیار مهم است. زیرا بر روی همه چیز در مورد دیده شدن آنلاین برند شما و موفقیت نهایی تأثیر می‌گذارد. بنابراین مهم است که آن را به درستی انجام دهید و روشی را ایجاد کنید که برای شما کار کند.

از این رو صاحبان انواع وب سایت‌های شخصی، فروشگاهی و شرکتی باید یا در دوره‌های آموزش تولید محتوای حرفه ای شرکت کنند. یا فرآیند تولید محتوای وب سایت خود را به متخصصان این امر برون سپاری کند.

استفاده از خدمات تخصصی تولید محتوا در تهران می‌تواند شما را از آموزش تولید محتوای متنی و سایر انواع محتوا بی نیاز کند.

آموزش تولید محتوای حرفه ای

چه چیزی یک محتوای خوب را می‌سازد؟

برای آموزش تولید محتوای حرفه ای باید سغی کنید پاسخ چند سوال مهم را در حوزه کسب و کار خود پیدا کنید:

 1. محتوا سعی دارد چه کاری انجام دهد؟: اگر ابتدا این سوال را از خود بپرسید، ایده بسیار بهتری در مورد آنچه در وب سایت خود قرار دهید پیدا می‌کنید. آیا شما یک خرده فروش تجارت الکترونیک هستید که می‌خواهید محصولات را مستقیماً به مصرف کنندگان بفروشید؟ اگر چنین است، محتوای شما با یک شرکت مشاوره تجاری بسیار متفاوت خواهد بود. به عنوان یک خرده‌فروش، باید محتوای شما معاملات بیشتری ایجاد کند. بنابراین، شما روی توضیحات محصول، عکس‌ها، ویدیوها و سایر مواد تمرکز خواهید کرد که نشان می‌دهند محصولات شما چقدر عالی هستند .. به عنوان یک مشاور کسب و کار، هدف شما ایجاد اعتماد در بین مشتریان بالقوه است. بنابراین، محتوای شما باید نشان دهد که چه چیزی شما را به یک مرجع در صنعت تبدیل می‌کند. بنابراین اولین نکته در آموزش تولید محتوا این است که محتوای شما با هدف اصلی شما مطابقت داشته باشد.
 2. مردم به دنبال چه هستند؟: اینجا جایی است که تحقیقات کلمات کلیدی وارد عمل خواهد شد. آیا مردم به محتوای شما توجه خواهند کرد؟ آیا افراد زیادی از وب سایت شما بازدید می‌کنند و آن محتوا را استفاده می‌کنند؟ اگر نه، باید روی موضوعات مرتبط‌تری تمرکز کنید. دوباره، بیایید از تجارت الکترونیک و شرکت های مشاوره کسب و کار خود به عنوان مثال استفاده کنیم. برای خرده فروش، فرض کنید که آن‌ها لوازم آشپزخانه را می فروشند. در حالی که هزاران مدل و مدل لوازم خانگی موجود است، اما همه آنها بسیار محبوب نیستند. به عنوان مثال سرخ کن‌های بدون روغن در حال حاضر بسیار محبوب هستند. بنابراین کاربران بیشتری احتمالاً به دنبال این سرخ کن‌ها برای خرید هستند. اگر خرده‌فروش این سرخ کن‌ها را در صفحات خود قرار ندهد، می‌تواند تمام آن تجارت را از دست بدهد. برای مشاور، آنچه بیش از همه مهم است نوع مشتریانی است که می‌خواهند جذب کنند. مدیران سطح بالا؟ صاحبان مشاغل کوچک؟ در هر مورد، مشاور باید بداند که مشتریان بالقوه چگونه به دنبال کمک هستند. سپس، آنها محتوای خود را برای رفع این نیازها طراحی می‌کنند.
 3. آیا محتوا ارزش ارائه می‌دهد؟: در نهایت، هنگامی که می‌دانید چگونه محتوای وب سایت خود را تراز کنید، باید از شیوه ارائه آن مطمئن شوید. فقط به این دلیل که شخصی در جستجوی سرخ کن بدون روغن است به این معنی نیست که می توانید به سادگی چند مدل را به او نشان دهید .راهنماهای مقایسه، نمایش عمیق محصول و ایده‌های دستور پخت، راه‌های عالی برای ترغیب کاربران به خرید نهایی هستند.

3 قدم برای تولید محتوای حرفه ای

آموزش تولید محتوای حرفه ای را می‌توان در 3 قدم کلی تشریح کرد:

 1. ایده پردازی: ایده‌های محتوا می‌توانند از مکان‌های مختلف، از درون تیم محتوا ، از طرف مشتریان، از داده‌های جدید و یا چیزی که به شما الهام می‌بخشد، بیاید. بسته به هدف هر محتوا، تصمیم گیری در مورد زاویه صحیحی که باید در مورد یک موضوع خاص داشته باشید می‌تواند چالش برانگیز باشد. شناخت مخاطبان بهترین راه برای غلبه بر این چالش خواهد بود.
 2. برنامه ریزی محتوا: اولین قدم در برنامه ریزی محتوای خود این است که تصمیم بگیرید می خواهید چه شکلی داشته باشد. اگر برخی از ایده‌ها به صورت بصری نمایش داده شوند قوی‌تر خواهند بود. بمابراین اینفوگرافیک یا ویدیو شکل‌های مناسبی از محتوا خواهند بود. سایر بخش‌های محتوا ممکن است برای متن ساده مناسب‌تر باشند. برای آنها، یک پست وبلاگ، مقاله یا کتاب الکترونیکی ممکن است بهترین شکل باشد.
 3. تولید محتوا:اگر مراحل 1 و 2 را به طور موثر تنظیم کرده‌اید، باید همه چیزهایی را که برای تولید محتوای حرفه ای نیاز دارید داشته باشید. اما، هنگام نوشتن، یا طراحی و تولید فیلم، به خاطر داشته باشید که تولید محتوا یک فرآیند زنده است. اگر متوجه شدید چیزی در زاویه‌ای که انتخاب کردید یا قالب محتوایی که برگزیدید اشتباه است، از برداشتن یک قدم به عقب نترسید. فرآیند تولید محتوا باید ممکن است. نیاز به تعدیل داشته باشد زیرا اطلاعات جدیدی در مورد مشتریان و مخاطبان خود به دست می آورید.
آموزش تولید محتوای حرفه ای

نکات تکمیلی آموزش تولید محتوای حرفه ای

آموزش تولید محتوا جزئیات زیادی دارد که با تجربه بدست می‌آیند. در این بخش از آموزش تولید محتوا رایگان، به تشریح برخی از نکات تکمیلی آموزش تولید محتوای حرفه ای می‌پردازیم:

 • تولید محتوا برای سئو: وقتی محتوایی ایجاد می‌کنید، همیشه آن را برای دو مخاطب اصلی می‌سازید: مشتریان و الگوریتم‌های جستجو. دومی یک فناوری پیچیده است که اطلاعات را بازیابی می‌کند و الگوها را مطابقت می‌دهد. موتورهای جستجوی مدرن مانند گوگل بسیار پیچیده هستند. در روزهای اولیه تاریخ گوگل، سازندگان محتوا می‌توانستند وب‌سایت‌های خود را با کلمات کلیدی پر کنند تا صفحات خود را به بالای صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) برسانند. این روزها، رتبه بندی بالا چندان ساده نیست – به ویژه برای کلمات کلیدی پرسود که نشان دهنده قصد خرید هستند. بنابراین تولید محتوای سئو شده برای موفقیت وب سایت‌ها ضروری است. استفاده از خدمات تخصصی سئو سایت در تهران بهترین راه برای کسب امتیاز بالا در موتورهای جستجو به شمار می‌رود.
 • در حالی که پست های رسانه های اجتماعی طول عمر بسیار کوتاه‌تری نسبت به سایر انواع محتوا دارند، بسیار ارزشمند هستند. در واقع، بیش از نیمی از بازاریابان مورد بررسی معتقدند رسانه‌های اجتماعی می‌توانند باعث جذب مشتری و افزایش فروش شوند. به علاوه، رسانه‌های اجتماعی می‌توانند دیگر تلاش‌های بازاریابی محتوای شما را افزایش دهند. به عنوان مثال، می‌توانید محتوایی ایجاد کنید که وبلاگ شما را تبلیغ کند .در حقیقت پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی معمولاً اولین جایی هستند که مشتریان جدید درباره محصولات می‌آموزند.

 

سخن آخر

در  این مقاله تلاش کردیم تا مهم‌ترین نکات آموزش تولید محتوای حرفه ای را تشریح کنیم. با این وجود تولید محتوا برای وب سایت و شبکه‌های اجتماعی کاری حساس، تخصصی و زمانبر است. بنابراین استفاده از خدمات تخصصی در این زمینه اولویت دارد. استفاده از خدمات تولید محتوای تخصصی پلاکت می‌تواند شما را از صرف وقت و انرژی در این زمینه بی‌نیاز کند. همچنین می‌تواند بازده کسب و کار شما را به طور محسوس و چشمگیری  افزایش دهد.

آموزش تولید محتوای حرفه ای

سوالات متداول

 • تولید محتوا به چه معناست؟

تولید محتوا به معنای ایده پردازی و به کار گیری ایده‌ها در زمینه جذب مخاطب برای هر کسب و کار است.

 • اهمیت تولید محتوا چیست؟

تولید محتوا نقش موثری را در یافتن مشتریان بالقوه و جلب اعتماد آن‌ها ایفا می‌کند.

 • مراحل تولید محتوا چیست؟

ایده پردازی، برنامه‌ریزی و تولید مهم‌ترین مراحل تولید محتوا هستند.

 • تولید محتوا برای سئو به چه معناست؟

تولید محتوا برای کسب رتبه بالای وب سایت در موتورهای جستجو تولید محتوا برای سئو نامیده می‌شود.

مطالب مرتبط

بیشتر مطالعه کنیم. بیشتر یاد بگیریم.

نظرات، سوالات و دیدگاه ها

پاسخگوی شما هستیم. سوالاتتان را از ما بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *