طراحی لوگو و ست اداری پزشکی

طراحی لوگو و ست اداری در همه‌ی صنایع و کسب و کارها متداول و ضروری است. با گسترش و رونق صنعت خدمات درمانی و پزشکی، طراحی لوگو و ست اداری پزشکی به یکی از نیازها و ضروریات این صنعت تبدیل شده است. پزشکان، دندانپزشکان، کلینیک ها و پاراکلینیک ها سعی می کنند تمامی فعالیت هایشان را براساس برندینگ خود پیش برند.

لوگو پزشکی و ست اداری پزشکی از اجزاء لاینفک برندینگ پزشکی هستند. در این نوشتار ضمن معرفی خدمات طراحی لوگو و ست اداری پزشکی، به بیان اهمیت، مزایا و ویژگی‌های شاخص یک لوگو پزشکی حرفه ای و ست اداری پزشکی استاندارد می‌پردازیم.

یک ست اداری پزشکی شامل چه مواردی است؟

امروزه طراحی لوگو و ست اداری پزشکی از جمله ملزومات صنعت پزشکی و خدمات درمانی به شمار می‌رود. لوگو یک علامت گرافیکی، نشان، نماد یا نام سبک است که برای شناسایی یک شرکت، سازمان، محصول یا نام تجاری استفاده می‌شود. لوگو ممکن است به شکل یک طرح انتزاعی یا مجازی باشد. لوگو حاوی نام تجاری یا یک نسخه تلطیف و خلاصه شده از نام تجاری است.

لوگوها به بخش جدایی ناپذیری از هویت برند شرکت ها و موسسات و کلینیک ها تبدیل شده‌اند. یک لوگوی پزشکی به رسمیت شناخته شده یک دارایی نامشهود ارزشمند برای پزشک و صنعت خدماتی درمانی محسوب می‌شود. یک لوگوی مرتبط با تخصص پزشک می تواند معرف مناسبی از تخصص، تجربه و مهارت او باشد و حس اطمینان، اعتماد و اصالت خدمات پزشکی را در ذهن بیماران تداعی نماید.

از طرفی بسیاری از پزشکان، دندانپزشکان و جراحان زیبایی در پرسونال برندینگ پزشکی خود نیز از لوگو به عنوان یک نماد حرفه ای برای معرفی خود استفاده می کنند و در تمامی محتواهای شبکه های اجتماعی، وب سایت و … از آن استفاده می کنند.

ست اداری پزشکی شامل مجموعه‌ای از منابع دیجیتالی، چاپی یا فیزیکی است که برای ایجاد یک تصویر یکنواخت از یک نام تجاری و برند استفاده می‌شود. ست اداری پزشکی شامل موارد زیر است:

 • سربرگ دارای لوگو طراحی شده
 • سرنسخه یادداشت
 • پاکت در سایزهای مختلف
 • فرم‌ های درمانی
 • فرم های نظرسنجی
 • کارت ویزیت پزشکی
 • فرم نوبت‌دهیدر ابعاد و اندازه ‌های استاندارد

طراحی لوگو و ست اداری پزشکی

اهمیت طراحی لوگو پزشکی و ست اداری پزشکی

طراحی لوگو و ست اداری پزشکی به اندازه داشتن یک نام تجاری مهم است، زیرا نمایانگر هویت پزشک است و می‌تواند اولین تأثیر را بر روی مشتریان بالقوه پزشک ایجاد کند. بنابراین، طراحی لوگو و ست اداری پزشکی باید حرفه‌ای باشد. در غیر این صورت افراد ممکن است تصور کنند که کسب و کار پزشکی از صلاحیت کمی برخوردار است و از اعتبار لازم برای مراجعه و همکاری برخوردار نیست.

همکاری با طراحان گرافیک حرفهای و استفاده از خدمات طراحی لوگو پزشکی تخصصی این اطمینان را برای پزشکان ایجاد خواهد کرد که ست اداری پزشکی آن‌ها از کیفیت لازم برخوردار است. پس از طراحی لوگو خدمات پزشکی و انتخاب سربرگ، همه لوازم التحریر مورد استفاده کلینیک باید متناسب با لوگو و سربرگ تغییر کند. این تغییر شامل همه لوازم التحریری است که شرکت برای مکاتبات خود مورد استفاده قرار می‌دهد: از جمله پاکت نامه، کاغذهای یادداشت ها و کارت‌های ویزیت.

مهم است که همه لوازم التحریر و ساختارهای فیزیکی کلینیک و مطب از جمله بنرها، استندها، تابلوها و … مورد استفاده با لوگو پزشکی مطابقت داشته باشد، زیرا این امر باعث تقویت تصویر کلینیک در اذهان عمومی می‌شود. حتی زمانی همه هدایای ارسالی برای مشتریان و همکاران با لوگو پزشکی مجموعه مطابقت داشته باشد، تاثیر مطلوبی را برای مشتریان، بیماران و افرادی که قصد همکاری با آن‌ها را دارید ایجاد می‌کند.

هرچه یک صنعت پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی حرفه‌ای‌تر به نظر برسد، مشتریان و فرصت‌های همکاری بیشتری را به خود جذب خواهد کرد.

رعایت اصول برندینگ پزشکی در هم ابعاد از جمله لوگو، ست اداری و بخش های فیزیکی کلینیک و مطب، مزیت رقابتی و اعتبار پزشک نسبت به سایر رقبا را به مخاطب القاء می‌کند.

طراحی ست اداری پزشکی

مزیت های کلیدی طراحی ست اداری پزشکی و لوگو پزشکی

 1. طراحی لوگو و طراحی ست اداری پزشکی موجب تأثیرگذاری به شکل حرفه ای می‌شود: با لوگوهای چاپ شده روی پاکت نامه و سربرگ ها، تجارت پزشکی شما حرفه‌ای به نظر می‌رسد. این تصور خوب مطمئناً باعث افزایش اعتماد مشتریان نسبت به شما می‌شود. به خصوص اگر طراحی لوگوی شما منحصر به فرد و چشم نواز باشد و جلوه‌ای عمیق ایجاد کند.
 2. طراحی لوگو و ست اداری پزشکی موجب ایجاد رسمیت می‌گردد: لوگوی پزشکی به عنوان نماینده رسمی نام تجاری شما شناخته می‌شود. به این ترتیب، نه تنها به عنوان یک پزشک حرفه‌ای دیده می‌شوید، بلکه تجارت پزشکی شما نیز به عنوان یک تجارت معتبر و ارزشمند در ذهن مشتریان اثبات می‌شود.
 3. طراحی لوگو پزشکی و ست اداری آدرس و راه‌های برقراری ارتباط با پزشک را در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد: پاکت نامه و سربرگ دارای لوگو و کارت ویزیت همچنین می‌تواند اطلاعات ضروری همچون اطلاعات تماس و آدرس شما را برای مشتریان یا افرادی کارت ویزیت یا سربرگ شما را در اختیار دارند ارائه دهد. آدرس مطب، شماره تلفن، فکس، آدرس وب سایت و … اطلاعاتی هستند که در ست اداری پزشکی درج می‌شوند.
 4. طراحی لوگو و ست اداری پزشکی باعث تبلیغ نام تجاری شما به عنوان یک پزشک می‌شود: لوگوی چاپ شده بر روی پاکت نامه و سربرگ و کارت ویزیت یکی از راه‌های تبلیغات پزشکی برای پزشکان است. همچنین از این لوگو در تبلیغات تصویری در سایت ها و شبکه های اجتماعی استفاده می شود. هر مشتری یا مخاطب می‌تواند نام تجاری شما را از طریق ست اداری پزشکی ارائه شده مشاهده کند و در ذهن داشته باشد. این روش مطمئناً فرصت خوبی برای ارتقاء تصویر شما در اذهان مخاطبان فراهم می‌کند.

لوگو پزشکی

ویژگی‌های طراحی حرفه ای لوگو پزشکی و ست اداری پزشکی

 • طراحی لوگو پزشکی باید به شکل حرفه‌ای و منحصر به فرد انجام شود: طراحی لوگو و ست اداری پزشکی باید به صورت منحصر به فرد و با پرهیز از هر گونه کپی برداری انجام شود. طراحی لوگو پزشکی و ست اداری پزشکی شدیدا در هم تنیده هستند. علاوه بر این، لوگو پزشکی همواره یکی از اجزای اصلی ست اداری پزشکی کامل است. طراحی لوگو یک راه عالی برای جلب توجه تجارت پزشکی شما در بین رقبای خود و پایه گذاری موفقیت آینده بازاریابی شما است. بنابراین، مطمئن شوید که روی کیفیت و طراحی آن سرمایه گذاری می‌کنید. همچنین توجه داشته باشید که انواع مختلفی از لوگوها برای انتخاب وجود دارد. توصیه ما به پزشکان محترم استفاده از خدمات حرفه ای آژانس برندینگ پلاکت در زمینه طراحی لوگو پزشکی منحصر به فرد و ست اداری پزشکی می‌باشد.
 • استفاده از پالت رنگ‌های جذاب و مناسب در طراحی ست اداری پزشکی و لوگو پزشکی: یک پالت رنگ تأثیر قابل توجهی بر تصویر و درک برند شما در ذهن مشتریان دارد. توجه داشته باشید که انتخاب رنگ یک گام مهم در برندسازی بصری است، بنابراین مطمئن شوید که انتخاب رنگ در طراحی لوگو و ست اداری خود به متخصصان واگذار می کنید. نکته مهم دیگر این است که جذابیت بصری یک لوگو می تواند برای مخاطبان در شبکه های اجتماعی هم جاذبه ایجاد کند. در مبحث دیجیتال مارکتینگ پزشکی، زمانی که محتوایی در شبکه های اجتماعی منتشر و وایرال می شود همه افراد به دنبال سرمنشاء آن هستند. از این رو یک برند خوب می تواند تا سالهای سال در ذهن ماندگار بماند.
 • توجه به تایپوگرافی در طراحی ست اداری پزشکی: اگر بخواهیم صادق باشیم، تایپوگرافی محبوب‌ترین عنصر در طراحی لوگو پزشکی و ست اداری نیست و بسیاری از شرکت‌ها آن را نادیده می‌گیرند. در بیشتر موارد، آن‌ها معتقدند که انتخاب فونت آسان است و نیازی به صرف زمان و توجه دقیق ندارد. با این حال، برای داشتن یک ست اداری حرفه‌ای، بهتر است فونت‌های سفارشی طراحی کنید.

سوالات متداول

 1. لوگو خدمات پزشکی چیست؟

لوگو خدمات پزشکی یک علامت گرافیکی، نشان، نماد یا نام سبک است که برای شناسایی یک شرکت، سازمان، محصول یا نام تجاری استفاده می‌شود.

 1. ست اداری پزشکی چیست؟

ست اداری پزشکی شامل مجموعه‌ای بخش های دیجیتالی و چاپی و فیزیکی است که برای ایجاد یک تصویر از یک نام تجاری استفاده می‌شود.

 1. ویژگی های یک لوگو پزشکی حرفه ای چیست؟

منحصر به فرد بودن، بهره گیری از پالت رنگی جذاب، نشان دهنده زمینه فعالیت

مطالب مرتبط

بیشتر مطالعه کنیم. بیشتر یاد بگیریم.

نظرات، سوالات و دیدگاه ها

پاسخگوی شما هستیم. سوالاتتان را از ما بپرسید.

3 پاسخ به “طراحی لوگو و ست اداری پزشکی”

 1. بنر گفت:

  سلام ممنون از مطالب ارزشمند و مفیدتون.عالی بود

 2. آرا گفت:

  سلام وقت بخیر مطالب خیلی مفید و کاربردی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *