مشاوره بازاریابی و مارکتینگ در تهران

مشاوره بازاریابی و مارکتینگ در تهران از خدمات حرفه‌ای تلقی می‌شود که توسط کارشناسان مجرب در زمینه بازاریابی ارائه می‌گردد. در حالی که تیم‌ها و آژانس‌های بازاریابی معمولاً روی اجرا متمرکز هستند، مشاوران بازاریابی در طراحی و تدوین استراتژی و تجزیه و تحلیل متخصص هستند. در نهایت، افسانه‌ها و سوء تفاهم‌های زیادی در مورد خدمات مشاوره بازاریابی و ارزش واقعی آن برای شرکت‌ها وجود دارد. در ایالات متحده و بریتانیا، مشاوره بازاریابی یک اصطلاح شناخته شده است و معمولاً برای مشاوره با تیم‌های داخلی در مورد استراتژی‌های بازاریابی استفاده می‌شود. با این حال، در سایر نقاط جهان، نقش مشاوره بازاریابی چندان مورد توجه قرار نگرفته است. در این محتوا به دنبال درک بهتر نقش مشاوره بازاریابی و مارکتینگ در کسب و کارهای مختلف هستیم.

آژانس مشاوره بازاریابی

آژانس مشاوره بازاریابی و مارکتینگ چیست؟

آژانس بازاریابی و مارکتینگ متشکل از گروهی از متخصصان بازاریابی است که شرکت‌ها و مشاغل فعالیت‌های بازاریابی خود را به آن‌ها برون سپاری می‌کنند. آژانس‌های مشاوره بازاریابی و مارکتینگ در تهران اغلب متشکل از مدیران با تجربه بازاریابی هستند که تجربه کار در صنایع مختلف را داشته‌اند. این مدیران توسط تیم‌های مختلف در شرکت مانند تبلیغات، طراحی، تحقیقات و فناوری بازاریابی پشتیبانی می.شوند. آن‌ها تجزیه و تحلیل جامعی از بازار ارائه می دهند و به مشتریان کمک می‌کنند تا تجارت خود را بهبود بخشند. آن‌ها همچنین به مشتریان در انتخاب و استفاده موثر از جدیدترین ابزارهای بازاریابی کمک می‌کنند. شرکت‌های مشاوره بازاریابی و مارکتینگ خدمات متنوعی را ارائه می‌دهند. از جمله:

 • برنامه ریزی و تدوین استراتژی: استراتژی‌های برندسازی و برندینگ مستلزم ترکیب مناسبی از نظم و انعطاف پذیری همراه با فرآیند بهبود مستمر است. طرح بازاریابی ابزار اصلی برای مدیریت و تنظیم تلاش بازاریابی است. تدوین یک برنامه مستلزم تحقیق و تجربه دقیق است.
 • فناوری: بازاریابی در عصر دیجیتال بدون مجموعه ای از ابزارهای ضروری تقریباً غیرممکن است. انتخاب ابزارهای مناسب بازاریابی وظیفه مشاوران مارکتینگ است.
 • بازاریابی درونگرا: بازاریابی درونگرا ارزان‌تر و موثرتر و نرخ است و تبدیل بالاتری نسبت به هر استراتژی دیگری دارد. راه اندازی یک چارچوب بازاریابی درونگرای موثر بسیار مهم است. این شامل توسعه استراتژی محتوای مناسب، خدمات سئو سایت در تهران و غیره است.
 • قیمت گذاری: تحقیقات نشان می‌دهد که عملکرد قیمت گذاری زمانی بهبود می‌یابد که تصمیمات به صورت افقی در واحدهای فروش، بازاریابی و مالی پخش شوند. شرکت‌های مشاوره بازاریابی نقش مهمی در تصمیم‌گیری‌های قیمت‌گذاری در بسیاری از شرکت‌ها در سراسر صنایع داشته‌اند که آنها را به متخصصان قیمت‌گذاری ماهر تبدیل می‌کنند.

مشاوره بازاریابی و مارکتینگ در تهران

نقش مشاوره بازاریابی و مارکتینگ

اساساً، نقش مشاوره بازاریابی و مارکتینگ در تهران در چندین سطح با طرح کسب و کار در ارتباط است. اولاً، تحقیقات بازار که توسط مشاوران بازاریابی انجام می‌شود، یک مرحله کلیدی برای درک بازار و مصرف کننده است. تنظیم چشم‌ اندازهای مناسب و جمع آوری بینش مفید سنگ بنای راه اندازی برند و طراحی استراتژی کسب و کار است. مشارکت بازاریابی در ساختار و زیرساخت سازمانی در دنیای دیجیتال بسیار مهم است. علاوه بر این، کسب‌وکارها به سمت مدل‌های مشتری محور حرکت می‌کنند که مستلزم ایجاد یک تحلیل مؤثر مشتری و داده‌های ارتباط با مشتری است. در نتیجه، مشاوره سهم موثری در شکل گیری و رشد کسب و کار دارد. استفاده از روش‌های مشاوره پیشرفته و تاکتیک‌های بازاریابی، سنگ بنای  پیشرفت و همانند نقشه راه است. در سال‌های اخیر، استفاده از مشاوره بازاریابی در حال تبدیل شدن به یک رویکرد بسیار قابل اعتماد است. مشاوران مارکتینگ می‌توانند با هر ماژول تجاری، از استارت‌آپ‌ها گرفته تا کسب و کارها با اندازه متوسط ​​و برندهای بزرگ، کار کنند.

 

مزیت استفاده از مشاوره بازاریابی و مارکتینگ

مشاوره بازاریابی و مارکتینگ در تهران به‌عنوان یک سرویس، کسب ‌وکارها را قادر می‌سازد تا با شرایط قابل اعتماد به دانش بازاریابی پیشرفته دسترسی داشته باشند. مهم ترین مزایای استفاده از خدمات آژانس بازاریابی و مارکتینگ در تهران، عبارتند از:

 • بهره‌مندی از دانش تخصصی: کسب‌وکارها همیشه در جستجوی نظرات تخصصی و کمک‌های متخصصان هستند. تا نه تنها کار را به انجام برسانند، بلکه برای ایجاد مزیت رقابتی در بازار نیز تلاش کنند. خدمات مشاوره همیشه برای افزودن ارزش به برند و فعالیت‌های مارکتینگ الزامی است. مزیت اصلی مشاوران بازاریابی توانایی آنها در ارائه دید تخصصی و جلوگیری از اشتباهات بازاریابی است. گسترش نقش مشاوره بازاریابی با چشم اندازها و پیشنهادات متفاوتی همراه بوده است.
 • بهره‌مندی از دیدگاه بیرونی: مشاور مارکتینگ یک منبع خارجی و شخص ثالثی است که نظرات جدید را به میز سهامداران و مالکان می‌آورد. مداخله شخص ثالث می‌تواند تفاسیر جدیدی از وضعیت و مشکلات بازاریابی ارائه دهد. یک مشاور مجرب توانایی نشان دادن تحقیقات دقیق و ارائه یک فرضیه گسترده را دارد. اساساً یک منبع خارجی بودن به مشاور بازاریابی اجازه می‌دهد تا بیشتر بررسی کند و تجزیه و تحلیل را گسترش دهد.
 • انعطاف پذیری: نقش خدمات مشاوره بازاریابی به رویکردی برای تقویت تاکتیک‌های استراتژیک تبدیل شده است. در برخی موارد، مشاوره می‌تواند مبتنی بر پروژه باشد. این انعطاف پذیری در استخدام و همکاری، بخش‌های بازاریابی را به سمت رویکردهای جسورانه‌تر و جدید سوق داده است. برخلاف بازاریابان تمام وقت، مشاوران به صورت موقت برای انجام پروژه‌های خاص مشغول به کار می‌شوند. این سطح بالاتری از انعطاف پذیری و پیشرفت خدمات مشاوره را فراهم می‌کند. مدل‌های مختلفی از تعهدات وجود دارد که کسب‌وکار می‌تواند از بین آنها انتخاب کند مانند نرخ ساعتی یا بر اساس پروژه.
آژانس بازاریابی و مارکتینگ در تهران

چرا به مشاوره بازاریابی و مارکتینگ نیاز داریم؟

در این بخش مهم‌ترین دلایلی که یک کسب و کار به مشاوره بازاریابی و مارکتینگ در تهران نیاز دارد را شرح خواهیم داد:

 • هزینه: کسب و کارهای سنتی به ایجاد یک تیم بازاریابی از پایه اعتقاد دارند. ساختن یک تیم داخلی اشتباهات و ناکارآمدی‌های خاص خود را دارد. یک کسب و کار باید فرآیند استخدام پرهزینه را طی کند. به کارگیری یک متخصص بازاریابی با تجربه با حقوق بالا می‌تواند آسیب بزرگی در بودجه متوسط ​​یک شرکت در حال رشد ایجاد کند. همچنین به دنبال اجرای آزمایشی گزاف استراتژی‌های بازاریابی مختلف، می‌تواند مقدار زیادی سرمایه را از بین ببرد. بنابراین عقد قرارداد با شرکت مشاوره بازاریابی مناسب در زمان مناسب می‌تواند به کاهش هزینه ها کمک زیادی کند. برای مثال برای بهره‌مندی از مشاوره بازاریابی پزشکی استخدام یک تیم بازاریابی برای یک پزشک به صرفه نیست. اما عقد قرارداد با یک آژانس مشاوره بازاریابی و مارکتینگ می‌تواند گزینه‌های کارآمد و به صرفه باشد و راهکار مناسبی برای راه اندازی کمپین تبلیغاتی در تهران باشد.
 • تغییر چشم انداز و دیدگاه تازه: چشم انداز بازار با ظهور فناوری جدید، رفتار بازاریابی و فرصت‌ها تغییر کرده است. با هجوم بازاریابی دیجیتال، تغییرات دائمی در بهترین شیوه‌های بازاریابی وجود دارد. یک فرآیند بازاریابی در یک شرکت باید از جدیدترین روش‌ها استفاده کند. در شرکت‌هایی که تیم‌های بازاریابی مستقر دارند، قرار گرفتن مداوم در معرض یک نوع کار منجر به رکود دیگاه‌ها و خمودگی می‌شود. در چنین سناریویی، جستجوی دیدگاه‌های تازه توسط شرکت‌های مشاوره بازاریابی می‌تواند موفقیت مورد نیاز را فراهم کند!
 • زمان: وقت طلاست. شرکت‌های مشاوره بازاریابی و مارکتینگ به فرآیندهای طولانی مدت نیاز ندارند. از آن‌ها می‌توان برای مقابله با مسائل خاص حساس به زمان کمک گرفت. هیچ اتلاف منابع و زمان زیادی برای اقدام تاسط این شرکت‌ها وجود ندارد.

 

سخن آخر

همانطور که می‌دانید بازاریابی در مورد ارائه ارزش به یک جامعه است. مارکتینگ به ارائه محصولات و خدمات بهتر برای غنی سازی زندگی مردم کمک می‌کند. در نتیجه، بازاریابی خوب باعث ایجاد تقاضا می‌شود. عملکردهای تجاری مانند حسابداری، تولید و تحقیق و توسعه بدون تقاضای کافی برای محصولات و خدمات بی اهمیت هستند. شرکت‌های مشاوره بازاریابی در ایجاد این تقاضا از طریق استراتژی‌های نوآورانه نقش اساسی دارند. آژانس پلاکت آماده ارائه خدمات مشاوره بازاریابی و مارکتینگ در تهران به کسب و کارهای گوناگون می‌باشد.

مشاوره بازاریابی

سوالات متداول

 1. آژانس مشاوره بازاریابی و مارکتینگ چیست؟

آژانس‌های مشاوره بازاریابی و مارکتینگ شرکت‌هایی هستند که در زمینه طراحی و اجرای برنامه‌های بازاریابی شرکت‌های مختلف به آن‌ها کمک می‌کنند.

 1. مزیت استفاده از خدمات آژانس‌های بازاریابی چیست؟

بهره‌مندی از دانش تخصصی، افزایش انعطاف پذیری و بهره‌مندی از دیدگاه بیرونی شخص ثالث مهم‌ترین مزایای استفاده از خدمات آژانس‌های بازاریابی هستند.

 1. چرا به خدمات مشاوره بازاریابی و مارکتینگ نیاز داریم؟

برای کاهش هزینه‌ها، صرفه‌جویی در زمان و تغییر چشم‌انداز به کمک این شرکت‌ها نیاز خواهیم داشت‌.

مطالب مرتبط

بیشتر مطالعه کنیم. بیشتر یاد بگیریم.

نظرات، سوالات و دیدگاه ها

پاسخگوی شما هستیم. سوالاتتان را از ما بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *