آژانس دیجیتال مارکتینگ چیست و چه وظایفی را بر عهده دارد؟

آژانس دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ یک استراتژی چند وجهی است که هدف آن، ایجاد روابط با مشتریان به صورت آنلاین، در طیف وسیعی از کانال‌هاست. این روابط در نهایت منجربه افزایش فروش شرکت‌ها و افزایش سودآوری آن‌ها می‌گردد. نتایج اجرای استراتژی‌های دیجیتال مارکتینگ در کسب‌وکارهای مختلف بسیار چشمگیر است. بنابراین هر روز کارآفرینان بیشتر و بیشتری به طراحی و اجرای این استراتژی‌ها در کسب‌وکار خود روی می‌آورند. از آن جایی که طراحی و اجرای استراتژی‌ها و متدهای بازاریابی دیجیتال فعالیتی تخصصی و زمانبر است، بسیار از کسب‌وکارها این وظایف را به شرکت‌ها یا آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ واگذار می‌کنند. اما آژانس دیجیتال مارکتینگ چیست و چه وظایفی را بر عهده دارد؟ این سوالی است که در این مقاله به پاسخ آن خواهیم پرداخت.

آژانس دیجیتال مارکتینگ

تعریف آژانس دیجیتال مارکتینگ

تعریف آژانس دیجیتال مارکتینگ به شرح زیر است:

آژانس‌‌های دیجیتال مارکتینگ کسب و کارهایی متشکل از افراد متخصص در زمینه‌های مرتبط با برندینگ، بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ هستند. یک آژانس بازاریابی دیجیتال خدمات حرفه‌ای را برای کمک به کسب‌وکارها ارائه می‌کند تا درآمد خود را از کانال‌های آنلاین بهبود بخشند. شرکت‌های بازاریابی دیجیتال به صورت یکباره یا مداوم با مشتریان کار می‌کنند و خدماتی را برای افزایش دیده شدن در فضای مجازی و جذب مشتری به صورت آنلاین ارائه می‌دهند. یک آژانس بازاریابی دیجیتال طیف گسترده‌ای از تاکتیک‌ها، استراتژی ها و ابزارهای آنلاین مختلف را برای کمک به کسب و کار در دستیابی به اهداف بازاریابی و فروش خود به کار می‌گیرد. آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ دامنه خدمات متفاوتی دارند. در حالی که خدمات برخی از این آژانس‌ها محدود به بازاریابی آنلاین است، سایر شرکت‌ها خدماتی چون تدوین استراتژی برندینگ حرفه ای کسب و کار را نیز ارائه می‌کنند.

خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ

یک آژانس بازاریابی دیجیتال راه‌حل‌های بازاریابی آنلاین را برای کمک به کسب‌وکارها برای بهبود آگاهی از برند، تولید سرنخ و فروش از طریق کانال‌های آنلاین ارائه می‌کند. این راه حل‌ها در قالب خدمات بازاریابی دیجیتال ارائه می‌شود. بنابراین اغلب، خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ شامل( و نه محدود به) موارد زیر است:

 • بهینه سازی موتور جستجو (SEO)
 • تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC)
 • توسعه و طراحی وب
 • بازاریابی و مدیریت رسانه‌های اجتماعی
 • بازاریابی محتوا
 • بازاریابی ایمیلی

هدف کلی هر تلاش دیجیتال مارکتینگ این است که پس از طراحی سایت شرکتی ترافیک ارگانیک به وب سایت تجاری وارد کند. متخصصان بازاریابی در آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ نکات و الگوریتم های جستجوی موتورهای جستجو را می‌دانند. وقتی با یک آژانس بازاریابی دیجیتال کار می‌کنید، ترافیک ارگانیک (تعداد افرادی که وب سایت شما را به صورت آنلاین از طریق جستجو در  موتور جستجو پیدا می‌کنند) به وب سایت شما افزایش می‌یابد. بنابراین وب سایت شما با هزینه‌های کمتر، بازدید بیشتری را جذب می‌کند. این بازدیدها سرنخ های با کیفیتی خواهند بود که احتمال خرید از شما را افزایش می‌دهند. تیم‌های کاری آژانس‌های بازاریابی دیجیتال، کسب و کار شما، اهداف و اهداف بازاریابی، قیف فروش و مخاطبان هدف ایده آل شما را می‌شناسند.علاوه بر این، آ‌ن‌ها بر تاکتیک‌های مختلف بازاریابی مانند بازاریابی محتوا، بازاریابی رسانه‌های اجتماعی، طراحی وب و بهینه‌سازی موتورهای جستجو مسلط هستند. هنگامی که با یک آژانس بازاریابی دیجیتال کار می‌کنید، می توانید پیام مناسب را از طریق رسانه آنلاین مناسب و در زمان مناسب به مخاطبان هدف و مشتریان بالقوه خود تحویل دهید.

یک آژانس دیجیتال مارکتینگ چه اقداماتی را باید برای مشتریان خود انجام دهد؟

 • شناسایی، ایجاد و اجرای استراتژی‌های بازاریابی ارزشمند: آژانس‌های بازاریابی دیجیتال با مشتریان کار می‌کنند تا استراتژی‌های بازاریابی سفارشی را برای کسب و کار آن‌ها ایجاد و پیاده‌سازی کنند. استراتژی‌ها باید به بهترین وجه مناسب کسب‌وکار آن‌ها باشد و بهترین بازگشت سرمایه را به آن‌ها ارائه دهد.
 • طراحی، اجرا و پیگیری پیشرفت کمپین بازاریابی دیجیتال و ارائه گزارش‌های جامع: آژانس‌های بازاریابی دیجیتال  ضمن طراحی کمپین دیجیتال مارکتینگ، اجرای آن را بر عهده می‌گیرند و پیشرفت و موفقیت کمپین‌های بازاریابی شما را پیگیری می‌کنند. همچنین گزارش‌های سفارشی جامعی را در اختیار شما قرار می‌دهند.
 • ارزیابی نتایج: آژانس‌های بازاریابی دیجیتال نتایج استراتژی‌ها و کمپین‌های بازاریابی را نیز ارزیابی می‌کنند تا مشخص کنند کدام استراتژی بیشترین درآمد را برای کسب‌وکار شما دارد.
 • ایجاد سرنخ و فروش: به طور کلی، هدف اصلی آژانس های بازاریابی دیجیتال ایجاد ترافیک وب و سرنخ‌ها و افزایش فروش برای کسب و کار شما از طریق استراتژی های بازاریابی نوآورانه است.

چرا باید از خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ استفاده کرد؟

 • صرفه‌جویی در زمان و هزینه: کار با آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ، به ویژه آژانس‌هایی که گستره خدمات آن‌ها تنوع زیادی دارد، می‌تواند در دراز مدت در زمان و هزینه شما صرفه جویی کند. آژانس‌های بازاریابی دیجیتال می توانند چند پروژه و وظیفه مهم را برای شما انجام دهند. بنابراین می‌توانید زمان بیشتری را صرف تمرکز بر مهمترین وظایف خود کنید.
 • افزایش درآمد و سودآوری: آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ می‌توانند از ابزارها و نرم‌افزارهای بازاریابی پیشرفته استفاده کنند تا دقیقاً ببینند سرنخ‌ها و فروش‌های شما از کجا می‌آیند. بنابراین با کمک این شرکت‌ها می‌توانید تلاش‌های خود را بر روی استراتژی‌هایی متمرکز کنید که مؤثرترین هستند.
 • مدیریت ساده و موثر کمپین‌های بازاریابی: با همکاری با یک آژانس بازاریابی دیجیتال، به کارشناسان صنعت دسترسی خواهید داشت که می‌توانند به شما کمک کنند تا کمپین‌های خود را به طور موثر مدیریت کنید و استراتژی هایی را توسعه دهید که درآمد شما را افزایش می‌دهد. همچنین اگر کمپین‌های بازاریابی متعددی دارید، یک آژانس می‌تواند به شما در مدیریت هر یک کمک کند.

آژانس دیجیتال مارکتینگ پلاکت

انتخاب بهترین آژانس ارائه دهنده خدمات دیجیتال مارکتینگ می‌تواند تضمین کننده برتری شما بر رقیبانتان باشد! بنابراین لازم است در این زمینه نهایت دقت و توجه را به کار ببرید. آژانس دیجیتال مارکتینگ پلاکت یکی از بهترین گزینه‌هایی است که در دسترس دارید. این مجموعه متشکل از افراد متخصص در زمینه‌های مختلف دیجیتال مارکتینگ بوده و می‌تواند خدمات باکیفیتی را به شما ارائه کند. می‌توانید صفر تا صد فعالیت‌های برندینگ، طراحی لوگو و گرافیک، طراحی سایت و طراحی و اجرای کمپین‌های دیجیتال مارکتینگ خود را به این آژانس بازاریابی دیجیتال واگذار کنید.

سوالات متداول

 1. دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیجیتال مارکتینگ به روش‌های ایجاد ارتباط آنلاین با مشتریان بالقوه کسب‌وکارها به منظور افزایش فروش و سودآوری آن‌ها گفته می‌شود.

 1. آژانس دیجیتال مارکتینگ چیست؟

آژانس یا شرکت دیجیتال مارکتینگ کسب و کاری متشکل از متخصصان بازاریابی دیجیتال است که خدمات گوناگونی را در زمینه جذب مشتری و افزایش فروش به کسب و کارهای مختلف ارائه می‌کنند.

 1. خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ چیست؟

آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ خدمات لازم برای جذب مشتریان به صورت آنلاین، از جمله طراحی سایت، سئو وب سایت، ایمیل مارکتینگ و بازاریابی محتوا را ارائه می‌کنند.

 1. مزایای استفاده از خدمات آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ چیست؟

صرفه‌جویی در زمان و هزینه، افزایش فروش و سودآوری و مدیریت موثرکمپین‌های دیجیتال مارکتینگ مهم‌ترین مزایای استفاده از خدمات آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ به شمار می‌روند.

مطالب مرتبط

بیشتر مطالعه کنیم. بیشتر یاد بگیریم.

نظرات، سوالات و دیدگاه ها

پاسخگوی شما هستیم. سوالاتتان را از ما بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *