طراحی سایت کلینیک فیزیوتراپی

طراحی سایت کلینیک فیزیوتراپی از مهم‌ترین اقداماتی است که این مراکز در راستای پیشرفت کسب‌ و‌کار خود انجام می‌دهند. امروزه بیماران قبل از هر گونه مراجعه به مراکز بهداشتی درمانی، در اینترنت درباره آن‌ها تحقیق می‌کنند. بنابراین وب سایت کلینیک فیزیوتراپی اولین برداشت بیماران و مشتریان بالقوه از خدمات شما را شکل خواهد داد. مشتریان بالقوه قبل از ارسال درخواست قرار ملاقات، به وب سایت شما مراجعه کرده و آن را با دیگران مقایسه می‌کنند.

آنها می‌خواهند قبل از مراجعه از کیفیت خدمات ارائه شده توسط کلینیک فیزیوتراپی اطمینان حاصل کنند. خبر خوب این است که با طراحی یک وب سایت کلینیک فیزیوتراپی با کیفیت، می‌توانید به مشتریان بالقوه درباره کیفیت عالی خدمات اطمینان دهید و آن‌ها را به مشتریان بالفعل تبدیل کنید. در این مقاله نکات مهمی را درباره طراحی سایت برای کلینیک‌های فیزیوتراپی مطرح خواهیم نمود.

طراحی اصولی سایت کلینیک فیزیوتراپی چه اهمیتی دارد؟

 • طراحی سایت کلینیک فیزیوتراپی شما اولین برداشت را برای مخاطبان ایجاد می‌کند:

هنگامی که مخاطبان شما از وب سایت شما بازدید می.کنند، اولین تصور آن‌ها از تجارت شما شکل می‌گیرد. آن‌ها در عرض چند ثانیه درباره کسب و کار شما قضاوت خواهند کرد. مهم است که در این چند ثانیه اول، تاثیر مثبتی روی مخاطبان خود بگذارید.

اگر وب سایت شما نامطلوب یا قدیمی به نظر برسد، مخاطبان شما بلافاصله تصور منفی از کسب و کار شما خواهند داشت. بنابراین آن‌ها صفحه شما را ترک کرده و به وب سایت رقیبان مراجعه خواهند کرد.

 • طراحی سایت پزشکی مهم است زیرا بر درک مخاطبان از برند شما تأثیر می گذارد: تأثیری که به وسیله ظاهر وب سایت خود روی مخاطبان می‌گذارید می تواند آن‌ها را وادار کند که در صفحه شما باقی بمانند و در مورد کسب و کار شما بیاموزند یا صفحه شما را ترک کنند و به یک رقیب روی بیاورند.
 • باعث ایجاد اعتماد بین مخاطبان شما می‌شود: مردم به وب سایت هایی که طراحی ضعیفی دارند اعتماد ندارند. اگر طراحی ضعیف شما را ببینند یا اطلاعات قدیمی به نظر برسد، به سایت شما اعتماد نخواهند کرد. از طرف دیگر، یک سایت حرفه‌ای باعث ایجاد اعتماد در مخاطبان شما می‌شود. آن‌ها به کسب و کار شما اعتماد خواهند کرد و در بررسی بیشتر آن احساس راحتی خواهند کرد.
 • طراحی وب سایت شما فرصتی برای شماست تا کسب و کار خود را از رقبا متمایز کنید: وقتی در حال رقابت با سایر مشاغل هستید، معمولاً خدمات مشابه و قیمت گذاری مشابهی دارید. شما به چیزی نیاز دارید که کسب و کار شما را از بقیه متمایز کند. طراحی سایت می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای متمایز سازی شما از رقیبانتان باشد.
طراحی سایت کلینیک فیزیوتراپی

اصول طراحی سایت کلینیک فیزیوتراپی

اولین اصل در طراحی سایت کلینیک فیزیوتراپی، رعایت سادگی و زیبایی ظاهر وب سایت است. طراحی وب سایت کلینیک فیزیوتراپی باید به گونه‌ای انجام شود که استفاده از آن برای کاربران ساده باشد. امروزه اکثر افراد از دستگاه‌های تلفن همراه خود برای جستجوی اطلاعات استفاده می‌کنند. به همین دلیل وب سایت شما باید با انواع تلفن‌های همراه هوشمند سازگاری داشته باشد.

سازگاری با تلفن‌های هوشمند به این معناست که باز کردن وب سایت در تلفن همراه به سادگی و بدون از دست دادن بخشی از اطلاعات امکان پذیر باشد. برای زیبایی طراحی وب سایت کلینیک های فیزیوتراپی، می‌توان از قالب‌های متنوعی که به این منظور وجود دارد استفاده کرد. به کاربردن طراحی گرافیکی پزشکی در جذابیت و زیبایی ظاهری این وب سایت‌ها تاثیر بسیار زیادی دارد.

ترفندهای طراحی سایت کلینیک فیزیوتراپی

در این بخش ترفندهایی را برای بهبود طراحی سایت کلینیک فیزیوتراپی و موفقیت در جذب بیماران ارائه خواهیم نمود:

 • در صفحه اول وب سایت، محبوب‌ترین خدمات خود را درج نموده و آن‌ها را برجسته کنید: اگرچه ممکن است این نکته هنگام طراحی یک وب سایت مرکز مراقبت‌های بهداشتی بدیهی به نظر برسد. اما برخی از طراحان وب سایت‌ها ممکن است به دلیل تعداد زیاد خدمات، هیچگونه خدماتی را در صفحه اصلی سایت درج نکنند. برای کلینیک‌های فیزیوتراپی لازم نیست که تمام خدمات خود را در صفحه اول ذکر کنند. درج محبوب‌ترین خدمات این مراکز در صفحه اول وب سایت کافی است. بنابراین تنها کاری که باید انجام دهید این است که بفهمید بیماران شما به کدام خدمات بیشتر علاقه دارند.
 • بازدیدکنندگان از وب سایت را تشویق کنید تا در خبرنامه از طریق ایمیل ثبت نام کنند: فراموش نکنید که بازدیدکنندگان از وب سایت مشتریان بالقوه شما هستند. بنابراین حفظ ارتباط با آن‌ها حائز اهمیت فراوانی است. خبرنامه ها روشی عالی برای حفظ ارتباط با بیماران جدید و فعلی هستند. می‌توانید مقالات جدید وبلاگ، اخبار مرتبط، اطلاعات عمومی سلامت و حتی یادآوری به بیماران برای مراجعه را برای آن‌ها ایمیل کنید.
 • یک صفحه برای کارمندان خود ایجاد کنید: قبل از رزرو نوبت، تقریباً نیمی از بیماران به دنبال اطلاعاتی در مورد فیزیوتراپیست‌های مجرب و حرفه‌ای هستند. ایجاد یک صفحه برای پرسنل، شامل یک عکس از هر فرد و اطلاعاتی در مورد تخصص و مدرک و تجارب او مورد استقبال بازدیدکنندگان سایت قرار می‌گیرد. همچنین انجام این کار می‌تواند به سئو کمک کند.
 • ایجاد صفحه تجربیات و رضایت بیماران: گنجاندن تجربیات و رضایت مراجعان در وب سایت باعث افزایش اعتماد بازدیدکنندگان می‌شود. بسیاری از افراد در مورد انتخاب کلینیک فیزیوتراپی جدید نگران یا مضطرب هستند. خواندن این تجربیات مثبت ممکن است به آن‌ها کمک کند احساس راحتی بیشتری داشته باشند. آنها همچنین ممکن است اطلاعات جامعی در مورد مشکلی که دارند را در این صفحه بیابند. این موضوع به این افراد این تصور را می‌دهد که شما می‌توانید مشکلات جسمیشان را برطرف کنید.
 • وب سایت خود را برای بهینه سازی موتورهای جستجوی محلی بهینه کنید:

از آنجایی که اکثر بیماران شما از مناطق نزدیک شما هستند، سئوی محلی در طراحی سایت فیزیوتراپی اهمیت دارد.

آدرس خود و نقشه‌ای از منطقه خود را در وب سایت وارد کنید. محتوای حاوی کلمه کلیدی منطقه‌ای ارائه دهید و مطمئن شوید که سایت شما در فهرست‌های اینترنتی کلینیک‌های منطقه وجود دارد.

 • امکان رزرو نوبت آنلاین از طریق سایت را فراهم کنید: بازدیدکنندگان ممکن است به راحتی در یک سایت کلینیک فیزیوتراپی که به خوبی طراحی شده است قرار ملاقات تعیین کنند. اگر فرم‌های رزرو نوبت شما خیلی طولانی است و به اطلاعات زیادی نیاز دارد، بازدیدکنندگان سایت ممکن است از آن خارج شوند. بنابراین، رزرو نوبت از طریق وب سایت باید به سادگی هر چه تمام‌تر امکان پذیر باشد.
 • راه‌های ارتباطی گوناگونی را برای تماس با مرکز فیزیوتراپی در وب سایت قرار دهید: برای جذب بازدیدکنندگان برای رزرو نوبت، سعی کنید یک شماره تماس به وب سایت اضافه کنید. محل قرارگیری راه‌های ارتباطی از جمله آدرس، شماره تلفن و شبکه‌های اجتماعی باید در معرض دید بازدیدکنندگان سایت باشد.
طراحی سایت مطب فیزیوتراپی

ترفندهای تولید محتوای سایت کلینیک فیزیوتراپی

یکی از مهم‌ترین نکات در طراحی سایت کلینیک‌ فیزیوتراپی، تولید محتواست. امروزه بازاریابی محتوا برای کسب و کارهای مختلف بسیار مهم است. افرادی که به وب سایت‌های مراقبت‌های پزشکی، مانند وب سایت کلینیک‌های فیزیوتراپی مراجعه می‌کنند به دنبال اطلاعات خاصی هستند. بنابراین در تولید محتوای پزشکی و سلامت باید در درجه اول به نیازها و تقاضای مشتریان توجه شود. محتوای تولید شده در بخش وبلاگ سایت باید به طور منظم به روز رسانی شده و مطالب مفیدی در آن بارگذاری شود.

تولید محتوا در وب سایت‌های مراکز درمانی باید به گونه‌ای باشد که به سوالات مراجعان وب سایت پاسخ دهد. طول این مطالب باید معقول باشد. مطالعه مقالات بیش از حد طولانی با اصطلاحات تخصصی از حوصله اغلب مخاطبان که افراد عادی هستند خارج است. بنابراین رعایت اصل ساده نویسی و پرهیز از به کار بردن واژگان تخصصی پزشکی در وبلاگ نویسی ضرورت دارد. نکته دیگری که باید در تولید محتوا برای وب سایت کلینیک‌های فیزیوتراپی رعایت شود، بهینه سازی پست‌های وبلاگی با کلمات کلیدی است. استفاده از بهترین راهکارهای سئو سایت پزشکی بازدید سایت کلینیک فیزیوتراپی شما را تا حد زیادی افزایش خواهد داد.

سخن آخر

یک وب سایت خوب طراحی شده کلینیک فیزیوتراپی به آن کلینیک کمک می‌کند تا از سایرین متمایز شود. بنابراین طراحی سایت کلینیک فیزیوتراپی باید به گونه‌ای خاص و منحصر به فرد انجام شود. به منظور تبدیل بازدیدکنندگان سایت به مراجعان بالفعل کلینیک، سبک و محتوایی که برای سایت انتخاب می‌شود باید به درستی نشان دهنده ویژگی‌های برند باشد. طراحی صحیح و اصولی وب سایت برای مراکز خدمات درمانی امری کاملا تخصصی و نیازمند تجربه فراوان در این زمینه است. آژانس پلاکت ارائه دهنده خدمات تخصصی طراحی سایت و تولید محتوا برای مراکز خدمات بهداشتی درمانی می‌باشد.

طراحی سایت فیزیوتراپی

سوالات متداول

 1. طراحی سایت فیزیوتراپی چه اهمیتی دارد؟

طراحی سایت فیزیوتراپی در تبدیل مشتریان بالقوه به مراجعان وفادار کلینیک نقش به سزایی را ایفا می‌کند.

 1. مهم‌ترین اصل در طراحی وب سایت کلینیک فیزیوتراپی چیست؟

رعایت سادگی و زیبایی ظاهر وب سایت مهم‌ترین اصل در طراحی وب سایت مراکز بهداشتی درمانی است.

 1. مهم‌ترین نکته در تولید محتوای سایت کلینیک فیزیوتراپی چیست؟

توجه به تقاضا و نیاز جامعه مخاطبان مهم‌ترین نکته در تولید محتوای سایت کلینیک فیزیوتراپی است.

 1. اهمیت وبلاگ نویسی در طراحی سایت کلینیک فیزیوتراپی چیست؟

وبلاگ نویسی و تولید محتوای جذاب می‌تواند بازدید وب سایت‌های مراکز مراقبت‌های بهداشتی را تا حد زیادی افزایش دهد.

مطالب مرتبط

بیشتر مطالعه کنیم. بیشتر یاد بگیریم.

نظرات، سوالات و دیدگاه ها

پاسخگوی شما هستیم. سوالاتتان را از ما بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *