اصول بازاریابی کلینیک زیبایی

امروز خدمات کلینیک زیبایی در جوامع گوناگون طرفداران زیادی یافته است. در پی این افزایش تقاضا، بر شمار کلینیک‌های زیبایی نیز افزوده شده است. همین موضوع باعث شده تا رقابت زیادی را در صنعت خدمات پزشکی زیبایی و در میان کلینیک‌های زیبایی شاهد باشیم. باقی ماندن در این رقابت و پیروزی بر رقبا در زمینه جذب و وفادار سازی مشتریان مستلزم انجام بازاریابی کلینیک زیبایی آن هم به صورت حرفه‌ای می‌باشد. در این نوشتار ضمن بیان اهمیت بازاریابی خدمات کلینیک زیبایی، مهم‌ترین نکات و استراتژی‌ها در این حوزه را بیان خواهیم نمود‌.

بازاریابی خدمات کلینیک های زیبایی

اهمیت بازاریابی کلینیک زیبایی

بازاریابی یکی از مهم‌ترین کارهایی است که یک کلینیک زیبایی می‌تواند انجام بدهد. بازاریابی نه تنها آگاهی مردم جامعه از نام تجاری را افزایش می‌دهد، بلکه می‌تواند جذب مشتری و فروش را افزایش دهد، مشاغل را توسعه دهد و مشتریان را جذب کند. دلایل اصلی اهمیت بازاریابی کلینیک زیبایی عبارتند است:

 • بازاریابی خدمات کلینیک زیبایی برای آموزش مشتریان مفید است. مطمئناً شما به عنوان پزشک یا مالک کلینیک زیبایی ویژگی های خدمات خود را می‌دانید. اما مصرف کنندگان شما؟ برای خرید خدمات، مخاطبان باید درک کاملی از آن خدمات و نحوه ارائه آن داشته باشند. بازاریابی موثرترین راه برای ارائه پیشنهاد ارزشمند شما به مشتریان به شیوه‌ای سرگرم کننده و جالب است.
 • بازاریابی کلینیک زیبایی می‌تواند زمینه رقابت با رقبای بزرگ در این صنعت را فراهم کند.
 • بازاریابی عملی است که کسب و کارها باید برای ایجاد رابطه سالم با مصرف کنندگان خود انجام دهند. استراتژی بازاریابی خدمات درمانی از آن جهت حائز اهمیت است که به مشاغل اجازه می‌دهد روابط طولانی مدت و دائمی خود را با مخاطبان خود حفظ کنند. این یک استراتژی مداوم است که به رونق کلینیک‌های زیبایی کمک می‌کند.
 • بازاریابی کلینیک‌ زیبایی مهم است زیرا به کلینیک ها کمک می‌کند خدمات خود را به فروش برسانند. نتیجه نهایی هر کسب و کاری کسب درآمد است و بازاریابی یک کانال ضروری برای رسیدن به این هدف نهایی است. بدون بازاریابی بسیاری از مشاغل وجود نخواهد داشت زیرا بازاریابی در نهایت چیزی است که باعث فروش می شود.
 • بازاریابی یک استراتژی مهم در راستای برندینگ کلینیک های زیبایی است. در حالی که مشتریان فعلی شما همیشه باید اولویت اصلی شما باشند، تلاش‌های بازاریابی می‌تواند به شما در گسترش این پایگاه کمک کند.

بازاریابی کلینیک زیبایی

اصول بازاریابی خدمات کلینیک زیبایی

 • در قدم نخست برای بازاریابی خدمات کلینیک زیبایی ضروری است که از مخاطبان و بازار هدف آگاه باشیم. بدون در نظر گرفتن مصرف کنندگان خدمات، هدف گذاری و تصمیم گیری در مورد استراتژی بازاریابی صحیح کلینیک زیبایی برای پیاده سازی مشکل خواهد بود. برخی از خدمات کلینیک زیبایی یک بازار خاص یا گروه سنی مشخص هدف قرار می‌دهند، در حالی که برخی دیگر ممکن است چندین گروه مخاطب را هدف قرار دهند.
 • دومین اصل مهمی که باید برای بازاریابی کلینیک زیبایی مد نظر قرار گیرد، نام تجاری آن است. نام تجاری یک کلینیک زیبایی به روش خاصی برای موفقیت آن ضروری است. مصرف کنندگان تمایل دارند که بر اساس نام تجاری خدمات را شناسایی کنند و بسیاری از مصرف کنندگان به برند مورد علاقه خود وفادار می مانند. این عوامل باعث می شود که برندسازی جزء اساسی اصول بازاریابی باشد. مهم این است که یک محصول خاص دارای هویت برند منسجم باشد. یک نام تجاری منسجم باید از طریق لوگوها، توضیحات، تبلیغات و غیره منعکس شود. نام تجاری باید هویت خدمات کلینیک زیبایی را منتقل کند و باید چیزی باشد که مصرف کنندگان بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند. نام تجاری نادرست یکی از دلایل اصلی عدم موفقیت کلینیک‌های زیبایی در جلب نظر مصرف کنندگان است. از این رو طراحی لوگو متناسب با زمینه فعالیت اولین اقدام برای کلینیک زیبایی است.

اصول بازاریابی کلینیک های زیبایی

8 قدم برای بازاریابی کلینیک زیبایی

 1. مشتریان بالقوه خود را بشناسید.

قبل از اینکه وارد فرایند بازاریابی کلینیک زیبایی خود شوید، مهم است که مشخص کنید با چه کسی صحبت می‌کنید. شناخت مشتریان بالقوه شما را قادر می‌سازد تا پیام های بازاریابی خود را با آنها متناسب کنید. هرچه بیشتر مشتریان بالقوه خود را بشناسید نیازهای آن‌ها را بهتر درک کرده و بهتر می‌توانید به آنها خدمت کنید.

 1. برنامه‌ای برای بازاریابی کلینیک زیبایی تهیه کنید و به آن پایبند باشید.

برنامه ریزی نکردن، برنامه ریزی برای شکست است. برای موفقیت کسب و کار خود، باید یک برنامه بازاریابی استراتژیک ایجاد کرده و به آن پایبند باشید. داشتن یک برنامه بازاریابی قوی که حوزه‌های تمرکز شما مشخص می‌کند، به شما یک قطب نما می‌دهد تا در راستای آن تلاش کنید و موفقیت خود را با آن بسنجید. برنامه ریزی کمپینهای تبلیغاتی یکی از مهم‌ترین قدم‌ها در بازاریابی کلینیک های زیبایی است.

 1. اهدافی را برای کسب و کار خود مشخص کنید.

وقتی مخاطبان خود را تعیین کردید، وقت آن است که در مورد اهداف خود فکر کنید. آیا هدف شما جذب مشتری جدید است یا وفادارسازی مشتریانی که دارید؟ گاهی اوقات غرق می‌شویم که از کجا شروع کنیم و ابتدا چه کار کنیم. بنابراین باید هدفی را که قابل دستیابی و اندازه گیری است تعیین می‌کنیم و در این راستا تلاش نماییم.

 1. از بازاریابی دیجیتال غافل نشوید.

امروزه محبوبیت دیجیتال مارکتینگ پزشکی به سرعت رو به افزایش است. بنابراین برای بازاریابی خدمات کلینیک زیبایی باید از کانال‌های متنوع دیجیتال مارکتینگ استفاده کنید. البته این بدان معنا نیست که هیچ ارزشی در کانال های بازاریابی سنتی مانند مجلات، بنرها یا تبلیغات رادیویی وجود ندارد. به مخاطبان مورد نظر خود فکر کنید و آگاه شوید که کدام کانال‌های بازاریابی به

 1. از طراحیهای گرافیکی استفاده کنید.

طراحی گرافیک با هدف به کارگیری عوامل تصویری مختلف برای بیان مفاهیم یا پیا‌م‌های اطلاعاتی انجام می‌شود. خلق جاذبه‌های بصری می‌تواند حامل پیامی باشد که برای مدت‌های طولانی در ذهن مخاطبان باقی بماند. بنابراین استفاده از طرح‌های گرافیکی ابزاری قدرتمند در بازاریابی کلینیک زیبایی به شمار می‌رود.

 1. از طراحی سایت و سئو استفاده کنید.

طراحی سایت پزشکی حرفه‌ای و بهینه سازی آن در موتورهای جست و جو که به عنوان سئو سایت معروف است در بازاریابی خدمات کلینیک زیبایی اهمیت زیادی دارد. امروزه مردم برای کسب اطلاعات درباره خدمات مختلف اقدام به سرچ در موتورهای جست و جو می‌کنند. داشتن یک وب سایت حرفه‌ای و قرار داشتن در صدر فهرست جست و جو مشتریان بیشتری را به سمت کسب و کار و خدمات شما جذب خواهد کرد.

 1. خدمات رزرو نوبت آنلاین ارائه دهید.

سیستم‌های رزرو آنلاین در وب سایت کلینیک زیبایی به مشتریان این امکان را می‌دهد تا به دلخواه خود، در هر زمان از شبانه روز نوبت رزرو کنند. مطالعات نشان داده است اغلب مشتریان اخذ نوبت به شکل آنلاین را به روش‌های دیگر گرفتن نوبت ترجیح می‌دهند.

 1. در شبکه‌های اجتماعی فعال باشید.

اگر مشتریان کلینیک زیبایی شما از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند، شما نیز باید استفاده کنید. به اشتراک گذاشتن عکس‌های خدمات کلینیک زیبایی شما راهی طبیعی و مناسب برای بازاریابی خدمات شماست. تولید محتوا در اینستاگرام در حال حاضر بهترین استراتژی بازاریابی کلینیک زیبایی به شمار می‌رود‌.

بازاریابی کلینیک های زیبایی

سخن آخر

مدیکال مارکتینگ کلینیک های زیبایی یکی از مهم‌ترین فعالیت‌هایی است که برای رونق کسب و کارها در این صنعت انجام می‌شود. در صورتی که بازاریابی خدمات کلینیک زیبایی به خوبی و به شکل حرفه‌ای انجام نشود، جامعه هدف و مشتریان بالقوه از خدمات کلینیک آگاه نخواهند شد و فروش مورد انتظار اتفاق نخواهد افتاد. از این رو داشتن برنامه تخصصی بازاریابی و طراحی استراتژی‌های بازاریابی برای کلینیک زیبایی از اهمیت زیادی برخوردار است. آژانس پلاکت ارائه دهنده خدمات مشاوره رایگان در زمینه بازاریابی خدمات کلینیک زیبایی می‌باشد.

سوالات متداول

 1. اهمیت بازاریابی کلینیک زیبایی چیست؟

بازاریابی آگاهی مردم جامعه از نام تجاری کلینیک زیبایی و در پی آن فروش را افزایش می‌دهد، همچنین مشاغل را توسعه داده و مشتریان را جذب می‌کند.

 1. اولین قدم برای بازاریابی کلینیک زیبایی چیست؟

اولین قدم در بازاریابی خدمات کلینیک زیبایی شناسایی جامعه هدف است.

 1. نام تجاری کلینیک زیبایی باید دارای چه ویژگی باشد؟

نام تجاری کلینیک زیبایی باید بتواند هویت خدمات کلینیک زیبایی را منتقل کند و به گونه‌ای باشد که مخاطبان بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند.

 1. اهمیت شناسایی مشتریان بالقوه کلینیک زیبایی چیست؟

شناخت مشتریان بالقوه کلینیک زیبایی را قادر می‌سازد نیازهای آن‌ها را بهتر درک کرده و بهتر به آنها خدمت کنند.

مطالب مرتبط

بیشتر مطالعه کنیم. بیشتر یاد بگیریم.

نظرات، سوالات و دیدگاه ها

پاسخگوی شما هستیم. سوالاتتان را از ما بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *